piątek, 8 marca 2013

zaproszenie na kiermasz :)


Już  w niedzielę 10 marca rozpoczynamy XVII KIERMASZ WIELKANOCNY organizowany przez  Ligę Misyjną. Kiermasz , który niezmiennie cieszy się popularnością wprowadza parafian w atmosferę  świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
W ofercie polecamy ozdoby wielkanocne, upominki, palmy, kartki świąteczne, wspaniałe tanie książki dla dużych i małych, będą świece CARITAS a także - i tu niespodzianka - wyroby i rękodzieło z Zambii i Peru dostarczone przez śląskich misjonarzy i wolontariuszy. Będzie oczywiście kącik dla dzieci, co pozwoli rodzicom w spokoju zapoznać się z naszymi kiermaszowymi atrakcjami. Maluchy w tym czasie mogą zająć się rysowaniem, kolorowaniem, rebusami etc. etc, (będą upominki), dla starszych dzieci  będzie  konkurs w którym nagrodą jest  wyjazd wraz z Ligą Misyjną na Archidiecezjalny  Kongres Misyjny i Rajd Misyjny.  
Uczestniczenie dzieci w przygotowaniach do kiermaszu, tj. wykonywanie oryginalnych świątecznych ozdób , palm, ozdabianie salki kiermaszowej, aktywna pomoc naszych mam, cioć, babć ....jest okazją do rodzinnej refleksji nad tym co przetrwało w naszych domach z dawnych tradycji i zwyczajów.