wtorek, 1 maja 2012

I Komunia św. - moja przyjaźń z Jezusem


 Biały Tydzień to czas radości i wdzięczności dzieci za dar Eucharystii, za miłość Jezusa, którego mogły przyjąć do swoich serc. Jeden z dni Białego Tygodnia  poświęcony jest misjom, a dokładnie dzieciom z krajów misyjnych. Dzieci pierwszokomunijne modlą się za swoich rówieśników i w ich intencji przyjmują Komunię świętą. 
W naszej parafii zwyczajem ostatnich lat, dzień misyjny przypada w czwartek. Zapraszamy wtedy dzieci  komunijne do wspólnej modlitwy za misje.                               W poniedziałek Białego Tygodnia dzieci otrzymają  obrazki z modlitwą oraz  kopertki z flagami różnych państw.  
W czwartek Liga Misyjna przygotuje oprawę muzyczną Eucharystii,  procesję z darami w czasie której dzieci pierwszokomunijne   przyniosą  kopertki z   własnoręcznie napisaną modlitwą za dzieci z krajów misyjnych i ofiarą pochodzącą z części  pierwszokomunijnego prezentu. Każdy, kto zechce być pomocnikiem Jezusa, będzie miał możliwość wpisania się do dzieła zwanego Misją św. Tereski.

Kochane dzieci pierwszokomunijne, Jezus przychodząc do Waszych serc chce uczynić Was swoimi małymi misjonarzami. Jeśli przyjmiecie Jego zaproszenie, przeżyjecie Biały Tydzień w duchu radości i wdzięczności. Jednocześnie dzieląc się z dziećmi na misjach drobnymi ofiarami, staniecie się zdolne do współodczuwania i solidarności. Im głębsza będzie Wasza radość ze spotkania z Jezusem, tym większe będzie pragnienie dzielenia się Jego miłością z dziećmi na całym świecie.


 Komunia Święta jest wielkim świętem całej rodziny. Jest też wielką uroczystością w parafii. Drogie dzieci, niech ten dzień będzie niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem  dniem, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz