środa, 23 maja 2012

28 maja Dzień Modlitwy i Postu za Sudan

Alarmujące wiadomości docierają do nas z   Sudanu. Sudan i Sudan Południowy ponownie są w stanie wojny. 
Ks. Tomasz Atłas dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych apeluje o modlitwę w intencji Kościoła katolickiego w Sudanie. Nasza modlitwa oraz post  czynione z ufnością i miłością, będą dla cierpiących Sudańczyków skuteczną pomocą. 


Komunikat Księdza Dyrektora Krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych

Do różnych środowisk w Kościele katolickim w Polsce chcemy skierować prośbę o następującej treści:

Najnowsze wiadomości dochodzące z Sudanu i z Południowego Sudanu są bardzo alarmujące. Obydwa kraje znajdują się ponownie w stanie wojny. Dla mieszkańców tego regionu oznacza to zagrożenie śmiercią, kalectwem, głodem i tułaczką. Sytuacja jest szczególnie groźna dla miejscowych chrześcijan, którzy obawiają się ataków islamskich ekstremistów.
Papieskie Dzieła Misyjne w duchu solidarności i troski o braci w wierze proponują, aby 28 maja 2012 r. był w Polsce dniem modlitwy i postu za Kościół katolicki w Sudanie. Nasza modlitwa, a także osobiste wyrzeczenie, ożywiane miłością, mogą stanowić niezmiernie skuteczną pomoc, którą wesprzemy Sudańczyków.
Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie naszej inicjatywy i osobiste włączenie się tego dnia w modlitwę oraz zachęcenie do niej innych.
Z wyrazami szacunku

ks. prał. Tomasz Atłas
dyrektor krajowy PDM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz