sobota, 20 grudnia 2014

Przygotowania do Misyjnego Kolędowania

Zwyczaj Misyjnego Kolędowania znany jest w wielu miejscach świata, ale najbardziej w Europie. W Polsce mali misjonarze jako kolędnicy zaczęli pojawiać się w parafiach w 1993r. z inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych, dzieląc się radością Bożego Narodzenia. W Łaziskach Górnych pierwsi Kolędnicy Misyjni wyruszyli z Dobrą Nowiną 29 grudnia 1997 r.. Wrażliwi i nieobojętni na cierpienie rówieśników na całym świecie przez 18 lat podejmowaliśmy trud kolędowania, z radością goszcząc w domach Parafian . Przychodziliśmy też po to, by przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, a tak wielu jeszcze Go nie poznało.

Tegoroczne Kolędowanie Misyjne przybierze inną formę, wraz z Dziećmi Maryi przygotowaliśmy scenkę kolędniczą, z którą wystąpimy po każdej Mszy św. 28 grudnia. Mamy nadzieję, że Parafianie  przyjmą nas radośnie wspólnie z nami śpiewając kolędy i ciesząc się z narodzenia Pana. W czasie kolędowania zbierzemy także ofiary dla dzieci w Indiach.
Jeżeli dopisze pogoda będziemy witać śpiewem kolęd Parafian zmierzających do kościoła.
Idźcie zróbcie raban” - tymi słowami zwrócił się Papież Franciszek do młodzieży w Rio. „...chcę aby się wychodziło na zewnątrz, żeby Kościół wychodził na ulice...”    
Idziemy z radością :)