niedziela, 22 grudnia 2013

"Wierzysz, że Bóg narodził się w Betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeśli nie narodził się w tobie" - Adam Mickiewicz

Zbliżamy się do radosnego okresu Bożego Narodzenia, świąt tak bardzo rodzinnych. Jako wzór do naśladowania staje przed nami Święta Rodzina z Nazaretu. Zastanówcie się, czy w ciągu tego mijającego roku, zrobiliście coś, by w waszej rodzinie było lepiej, radośniej ? Co uczyniliście, by pomóc sobie wzajemnie - dzieci rodzicom, a rodzice dzieciom - by życie, mimo trudów było piękne? Wigilijny wieczór będzie wspaniałą okazją, by przy opłatku podziękować sobie wzajemnie za miłość i troskę, może przeprosić za to co było złe i raniło najbliższych....
Pamiętajcie jednak, by przede wszystkim podziękować  Bogu za to, że żyjecie w gronie rodziny, że macie dach nad głową, że jest ktoś kto o was dba i troszczy się o was. 
Miliony dzieci na świecie jest samotnych, głodnych i cierpiących, a wszystko to spowodowane jest bezmyślnością i egoizmem dorosłych. Pamiętajcie o waszych rówieśnikach w modlitwie, dzielcie ich los wspierając ofiarą. Liga Misyjna tradycyjnym kolędowaniem będzie otwierać serca polskich rodzin na potrzeby cierpiących dzieci.
I jeszcze jedno, wśród nas także jest wiele dzieci smutnych, zaniedbanych i samotnych. Spróbujcie odnaleźć je w swoim środowisku, a później zróbcie mały gest, który rozraduje ich serca.